11 Eylül 2015 Cuma

ÇİÇEKLİ ETEK VE SARI BLUZ

Tekraradan merhaba. Çok beğenerek aldığım çiçekli kumaşımla kendime kloş etek diktikten sonra bir tanede abimin eşine dar etek diktim. Kumaşım yaklaşık 4m olduğundan hala var, ne diksem diye düşünüyorum...Beli kendi kumaşından lastikli, çok basit düz dar bir etek. Ama çok hoş duruyor öyle değilmi.
Ne pens var, ne fermuar, hiç bişiy yok :))
Tam benlik, dikmesi kolay, giymesi zevkli bişey oldu bence.Bluzumuzda Burda dergisinin kalıbından çıkararak kestim biçtim. Kumaşım pamuk vual, en yönünde  çok hafif esnek. Dikimi benim için biraz zor ama kör topal becerdim bişeyler.


Rengi çok güzel, yada ben bu sene sarıya fazla dadandım :)Önden pensleri var. Çokda şık oldu etekle birlikte. Zaten bu kumaşı eteğe üst bluz dikmek için almıştım. İyikide almışım.


Kendimede aynı kumaştan bir bluz kestim ama dikimi henüz bitmedi. Bitince hemen paylaşıcam tabiki.  Eee yengecim, güle güle iyi günlerde giy inşallah.

Yaşanan bu tatsız olayların artık bir son bulmasını bende herkes gibi istiyorum. Artık analar ağlamasın, çocuklar anasız babasız kalmasın, yürekler dağlanmasın. Biliyorum ki eğer gerçekten istenirse bu kötülükler bir son bulacaktır.
Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, sevgiyle, barış ile hoşçakalın...

2 yorum:

  1. Yengeciğin güle güle kullansın canım benim. çok hoş bir kombin olmuş eline sağlık. Hem pratik hem şık. Senin bluzünü de merakla bekliyorum sevgiler...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkür ederim, kızımın mevlidini bi atlatayım inşallah, bluzumuda kombileyip giyicem :)

      Sil