30 Temmuz 2016 Cumartesi

KINA GECEMİZ VE YAPTIKLARIM

Herkese merhabalar, koşturmacalı geçen bir ayın sonuna geldik, bu gece kınayı atlattık çok şükür...

Ne güzel adetlerimiz var dimi, kına geceside çok önemli benim için ve fazlasıyla duygusal...


Ojeleri ben süsledim, çarşıdan kırmızı renkte oje aldım, evde kırmızı tülümde vardı. Üzerlerine sticker yapıştırdım ve işte sonuç. Kırmızı duvaklı ojelerimiz :))


Kuruyemiş için bu keseleri aldık, birde ağzı kilitli küçük torbalardan. Bir gün öncesinden kıruyemişleri önce kilitli torbaya sonrada bu saten keselerin içine koyduk. Üzerilerinde de yine çarşıdan metreyle aldığım gelincik çiçeklerini, silikon ile yapıştırdım.


Beyaz metal ağacım vardı evde,nehirin doğum gününde almıştım. Kına paketlerinden üç beş tane astım üzerine ve kırmızı kurdeleler sallandırdım.


Kırmızı kağıt çantalarıda bardak altlığı ve yine gelinciklerle süsledim. Tabi birde sticker var :))


Kınaların kutusu kaftan şeklinde, çok güzel.  Testi kırmıcaz diye almamıştım, bi baktım ki kayınvalidemde dekoratif var, hemen tülü sardım, dekorumuza dahil oldu :))


Teflerimizi instagramda tatlıtelaşıma yaptırmıştım. Ama kenarlarını süsledim yine, altından kırmızı kurdelallar sallandırdım, birde gelincik çiçeklerinden yapıştırdım... İnsan arnavut olmasın, nereye ne süs yapacağını şaşırıyor hahahha 😁


Kına mendillerinide gümüşlüğün içine koydum, artan çerezleride arkasındakine :))


Elbisemi son dakika tesadüfen bir mağazadan aldım, etek bluz gibi duruyor ama elbise aslında. Kendi ayakkabılarım hala olmadığı için ayakkabılarımıda çarşıdan aldım.


Son rütuşlarda hazırr ve artık güzel gecemizin görüntüleri gelsin :)


İştee kına kızımız, sevgili ablam, görümcem ve kına kızı 😙 Elbisesini merak eden varsa Alfa&Beta adlı bir mağazadan aldı, çokda yakıştı kırmızılar ablama...


Bu kırmızılıda kayınvalidem :)) Yüzü gülsede içi buruktu bütün akşam. Gözlerr yalan söylemez :)


Ve en duygusal anlar... İnsan hem sevinir hem hüzünlenirmi, işte kına geceleri bana böyle hissettiriyor nedense... İçim bi buruluyor, gözlerim doluyor.


Kaftanı çok yakıştı ablama, duvağı ve tacıda hepsini çarşıdan aldık. Ne modeller çıkmış inanamadım vallahi görünce.


Ve son fotolarlada kınamız biter.


Bu güzelliklerde abimin eşi kardeşim Nesibe ve yakışıklı yiğenim Kıvançım 💕💕


Ve lacivert ebiseli olanda annelerin kraliçesi, benim canımın içinin içiii, canım annem. 💖


Son olarakda bu ailenin iki gelini bizz :)) Yengem büyük gelin (eşimin dayısının hanımı), birde ben varım işte. Yanlız kendisi pek becerikli olmasıyla pek hamarattır :)

İşte, hen eğlendik, hem hüzünlendik dün gece. Ama tabii tüm hüzünler böyle olsa keşke. 
Ben şimdi gelin tütüsünün çiçeklerini dikeyim, sabah kızlarla yapamıyorum çünkü.
Herkese iyi geceler olsun...

4 yorum:

 1. Harika görünüyor herşey. Saç renginiz size çok yakışıyor. Sultan bakırı mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, saç rengim bakır ama detayını bilmiyorum. Bidahakine sorarım sizin için 😊

   Sil
 2. Ne şanslı görümce tüm ayrıntılarıyla bu kadar ilgilenen birine sahip olduğu için.Ellerine,emeğine sağlık canım herşeyi harika olmuş..Bir ömür mutlu olsunlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, kendiside çok beğendi, kaftanı ilk alıp geldiğimde "ben bunu mu giyicem" diyip öylesine tamam demişti, ama kına günü giyinimcede bidaha üzerinden çıkarmadı kına bitene kadar, memnun edebildiysem ne mutlu bana :) Böyle günler bir kere oluyor ve bence çok özenilmesi gereken günler, bende işte elimden geldiğince nacizane bişeyler yaptım.

   Sil